1396/10/06
مدیر جامعه‌الزهرا(س): جهان امروز تشنه تحقیقات است

مدیر جامعه‌الزهرا(س) با بیان اینکه جهان امروز تشنه تحقیقات است، تصریح کرد: دنیای امروز از تحقیقات و پژوهش‌های ارزنده استقبال می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست علمی پژوهشی «آموزش پژوهش‌محور» ویژه طلاب تربیت پژوهشگر روز سه‌شنبه با حضور طلاب شرکت‌کننده و اساتید این طرح و نیز مدیران گروه‌های علمی پژوهشی در سالن‌ نشست‌های علمی پژوهشی پژوهشگاه برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به سخنرانی پرداخت و با اشاره به اینکه مشکل‌ترین پروژه‌ها در مجموعه اقدامات بشری، فعالیت‌های پژوهشی است، گفت: خون دل‌های بسیاری باید خورده شود تا انسان رشد کند و به درجه عالمی ارزشمند و مفید در جامعه برسد.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: پژوهش مانند کوه یخ است که حداقل دو سوم آن در زیر آب است و دیده نمی‌‌شود.

 

مشکلات موجود در فعالیت‌های پژوهشی

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه تحقیقات و حاصل پژوهش‌های علما، تاریخ را می‌سازد، عنوان کرد: امروز جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با حضور بانوان طلبه پژوهشگر دارای ظرفیت فوق العاده ای است که مشتاق خدمت به دین و مکتب هستند و اگر از این ظرفیت به طور شایسته بهره برده نشود، حسرت بزرگی برای همه ماست.

وی در ادامه به مشکلات موجود در فعالیت‌های پژوهشی پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت‌های پژوهشی ما دو مشکل دارد، اول اینکه دوره‌هایی که برگزار می‌شود، تکمیل‌کننده یکدیگر نیستند؛ همچنین افراد بعد از سپری کردن این دوره‌ها، به حال خود رها می‌شوند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: طرح «تربیت پژوهشگر» که امسال به شیوه جدید اجرا می‌شود، هم می‌تواند مهارت را به بانوان طلبه انتقال دهد و هم استاد متعهد و پژوهشگر تربیت کند.

 

تألیف سه مقاله و یک کتاب، حاصل دوره «تربیت پژوهشگر» است

حجت الاسلام والمسلمین مدنی در ادامه گفت: در این دوره تلاش بر این است که مهارت‌های لازم به شرکت‌کنندگان آموزش داده شود و در صورت لزوم از اساتید خارج از مؤسسه استفاده می‌شود تا شرکت‌کنندگان در این طرح، همه مهارت‌ها را فرا بگیرند.

وی افزود: حاصل دوره «تربیت پژوهشگر» که در آن شرکت کنندگان گام به گام با استاد پیش می‌روند، تألیف سه مقاله علمی پژوهشی و تألیف یک کتاب یا مجموعه مقالات حاصل فرایند هر گروه است.

 

جهان امروز تشنه تحقیقات است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه جهان امروز تشنه تحقیقات است و از پژوهش‌های ارزنده استقبال می‌کند، تأکید کرد: اگر قلم توانمندی پیدا کردید، یقین داشته باشید برای چاپ آثارتان همواره خواهان وجود دارد، بنابراین ما زمینه رشد و ارتقای علمی پژوهشی را تا جایی که در توان‌مان است، برای شما فراهم می‌کنیم و هر جا که ضعفی باشد، می‌کوشیم که آن را برطرف کنیم.

 

اجرای طرح «تربیت پژوهشگر»، آغاز یک مسیر نورانی است

وی عنوان کرد: شما بانوان طلبه پژوهشگر باید از این شرایط بهترین بهره را برده و در رشد خود و جامعه علمی پژوهشی پیرامون خود بکوشید.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: اجرای طرح «تربیت پژوهشگر»، آغاز یک مسیر نورانی است که با استمداد از حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و عشق به تحقیق و نوآوری می‌توان گام‌های بلندی در آن برداشت و به پیشبرد اهداف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در افق پژوهشی مد نظر کمک کرد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین مدنی به سؤالات طلاب پاسخ دادند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 
تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
Powered by DorsaPortal