الکترونیکی
معرفي مركز
بسمه تعالی

معرفی آموزش الکترونیکی (مجازی) جامعه الزهرا
 
برنامه آموزش الکترونیکی در مقطع سطح دو، در نیمسال دوم سال تحصیلی 93-94 از طریق سامانه آموزش مجازی جامعه الزهرا شروع شده و هر سال از طریق آزمون ورودی طلبه جدید پذیرش می‌شود. همچنین از در سال تحصیلی 96-95 برای مقطع سطح سه در گرایش‌های فقه و اصول، تفسیر و کلام نیز آموزش به شیوه الکترونیکی ارائه خواهد شد.
آموزش به شیوه الکترونیکی در واقع شکل پیشرفته آموزش غیرحضوری است. در این شیوه، منابع آموزشی از قبیل متن درسی، فایل‌های صوتی و تصویری تدریس اساتید در سامانه آموزش مجازی جهت استفاده طلاب قرار می‌گیرد. البته طلاب می‌توانند کتب و لوحفشرده دروس را از فروشگاه جامعه الزهرا تهیه نمایند. تمام فعالیتها اعم از تحقیقات، تکالیف درسی، آزمون‌های هفتگی و آزمون میان‌ترم به صورت آنلاین انجام میگیرد و تنها برای برخی از دروس، امتحانات پایان نیمسال در مراکز استان‌ها به صورت حضوری برگزار میشود.
این برنامه برای مقطع سطح دو شامل 190 واحد درسی است که 160 واحد آن، دروس مشترک و 30 واحد باقی‌مانده دروس اختصاصى است که در نیمسال‌های آخر به صورت گرایشی ارائه خواهد شد. طلبه می‌تواند بر اساس استعداد و علاقه خود گرایش مورد نظر را (تفسیر، فقه، کلام، فلسفه) انتخاب و در همان گرایش فارغ التحصیل شود و به ایشان در صورت گذراندن تمامی190 واحد و کسب معدل کل حداقل 14 مدرک سطح دو غیرحضوری حوزه (کارشناسی) اعطا مى‌گردد.
امکانات و مزایای شیوه آموزش الکترونیکی:
آموزش به شیوه الکترونیکی در واقع شکل پیشرفته آموزش غیرحضوری است.
بارگذاری منابع آموزشی از قبیل متن درسی، فایل‌های صوتی و تصویری تدریس اساتید در سامانه آموزش مجازی
برگزاری کلاس‌های آنلاین صوتی با حضور استاد (با امکاناتی شبیه کلاس‌های حضوری) برای همه دروس ارائه شده
ارسال و دریافت تحقیقات، تکالیف درسیبه صورت آنلاین و دریافت نمره و نظر استاد  
مباحثه و رفع اشکال آنلاین یا آفلاین طلاب با اساتید و یا دیگر طلاب
آزمون‌های هفتگی و میان‌ترم و به صورت آنلاین  
برگزاری امتحانات پایان ترم برای برخی از دروس به صورت آنلاین و برخی دیگر، در مراکز استان‌ها به صورت حضوری
نحوه ارزشیابی:
آزمون‌های هفتگی: به صورت آنلاین و از هر درس 2 سوال تستی از محدوده درسی هفته گذشته (برای درس‌های 3 واحدی و بالاتر هر هفته و برای درس‌های زیر 3 واحد یک هفته در میان به غیر از روانخوانی و تجوید که هر هفته آزمون دارند)
آزمون میان ترم: به صورت آنلاین تستی برگزار می‌شود.
آزمون پایان ترم: برای بعضی دروس به صورت آنلاین و برای بقیه دروس به صورت تشریحی و حضوری در مراکز استان‌ها برگزار می‌گردد.
نمره پایانی: از احتساب آزمون‌های هفتگی، آزمون میان‌ترم و آزمون پایان‌ترم، حضور و غیاب کلاس‌های آنلاین و تحقیقات و تکالیف کلاسی به دست میآید.
متقاضیان ثبت نام توجه داشته باشند که برای شرکت در این شیوه آموزشی داشتن کامپیوتر و اینترنت در منزل ضروری است و با گوشی موبایل یا تبلت نمی‌توانند از همه امکانات سامانه به ویژه کلاس‌های آنلاین استفاده نمایند.

1395/04/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:7
Powered by DorsaPortal