مدارس علمیه عمومی
تاریخچه مدرسه

 

تاریخچه مدرسه

 

 

جامعه الزهراسلام الله علیها  با هدف معرفی و اشاعه فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدیصلی الله علیه وآله و با استفاده از روشهای تعلیم وتربیت اسلامی در سال 1363 تاسیس شد تا زنانی اندیشمند ، اسلام شناس، صاحب نظر، وارسته و الگو برای دیگر زنان مسلمان داخل کشور و سایر کشورها تربیت نماید.

درهمین راستا و به منظور دست یابی به این اهداف ، بخش تمام وقت در سال 1365 و با حضور طلاب خوابگاهی و روزانه 

( ساکن در قم ) تشکیل و آغاز بکار نمود .

 اسامی و سال خدمت مسئولان محترمی که از سال65 تاکنون طلاب را در رسیدن به این اهداف یاری نمودند ؛ به شرح ذیل می باشد:  

 

1.      سال 65 تا 67 : سرکار خانم کریمی و سرکار خانم معینی 

2.     سال67 تا 71 : سرکار خانم زهره برقعی

3.     سال 71 تا 72 : سرکار خانم اشجع

4.     سال72 تا 76 : سرکار خانم پاکروان

5.     سال76 تا89 : سرکار خانم اسماعیلی

6.     سال89 تا95 : سرکار خانم خداشناس 

 

از مهر ماه 1394 با توجه به ساختار جدید و نوع طلاب که متشکل از طلاب روزانه وخوابگاهی می باشند ؛ به دو قسمت مدرسه علمیه تمام وقت خوابگاهی و مدرسه علمیه تمام وقت روزانه تفکیک و با ترکیب جدید کار خود را به صورت مستقل ازیکدیگر آغاز نمودند . هم اکنون سرکارخانم خداشناس مدیریت مدرسه تمام وقت خوابگاهی را برعهده دارند.

 

برنامه تمام وقت که دارای آیین نامه آموزشی مصوب می باشد ؛ مشتمل بر 190 واحد درسی است که 160 واحد آن، دروس مشترک و 30 واحد باقی مانده دروس اختصاصی است که در دو نیمسال آخر به صورت گرایشی ارائه خواهد شد و طلبه می تواند براساس استعداد و علاقه خود گرایش مورد نظر را انتخاب و درهمان گرایش فارغ التحصیل شود. درصورت گذراندن تمامی 190 واحد مدرک سطح دو حوزه به طلبه اعطا می گردد.

 ارائه دروس در برنامه تمام وقت به صورت حضوری و در شیفت صبح (درصورت نیاز در ساعاتی از عصر ) و به مدت هشت نیمسال تحصیلی برگزار می گردد.

طلاب برنامه تمام وقت می توانند در صورت عدم مشکل آموزشی بدون آزمون در سطح سه ادامه تحصیل دهند و به طلاب خوابگاهی مشمول این برنامه ؛ دو سال خوابگاه تعلق می گیرد.

1395/06/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
Powered by DorsaPortal